NOVINKA Polaris ACE 4×4 2014 – nový offroad zážitok

FACEBOOK: SPÄŤ NA AKTUALITY

Uverejnené: 23. Január 2014  |  Autor: Radomír Žubor

Polaris ACE 4×4 2014

Americiký popredný výrobca offroad vozidiel Polaris predstavil dňa 22.01.2014 v Minneapolise úplne nové revolučné vozidlo offroad Sportsman® ACE 4×4. Vo svojej stratégií sa vydal cestou inovatívnych produktov, ktoré stanovia úplne nový, vlastný segment vozidiel.

polaris ACE 1

Revolučný dizajn vozidla so šírkou len 122 cm kombinuje rozmery a ovládateľnosť štvorkolky SPORTSMAN s bezpečnosťou a komfortom vozidiel SSV RANGER a RZR. Nový dizajn Sportsman ACE umožňuje bezpečné potešenie z jazdy pri plnom offroad nasadení. Centrálne umiestnená, komfortná pozícia sedadla sprostredkuje jazdcovi nový offroad zážitok. Pre zabezpečenie čo najnižšieho ťažiska, umiestnil Polaris všetky dôležité komponenty, vrátane jazdca, centrálne medzi štyri kolesá čím dosiahol vynikajúcu odozvu počas jazdy.

polaris ACE 3

O výkon sa stará nový 4 ventilový, jednovalcový motor ProStar ™ 32 s elektronickým vstrekovaním paliva, výkonom 32 koní, vyvažovacím hriadeľom na zníženie vibrácií a modernou riadiacou jednotkou ktorá sa stará o dodanie najefektívnejšej dávky výkonu. Vnútorné trecie sily motora boli znížené na minimum, čo spôsobilo drastické zníženie hluku motora a súčasné zvýšenie jeho efektívnosti, čo robí motor ProStar ™ 32 najúspornejším motorom montovaným do vozidiel Polaris. V kombinácii s 19,8 litrovou nádržou je Sportsman ACE perfektná voľba na dlhé výlety.

polaris ACE 2

Dodatočnú bezpečnosť poskytujú bočné ochranné rámy s ktorými sme sa doteraz mohli stretnúť len na SSV vozidlách. O komfort sa stará športové nastaviteľné sedadlo s možným posunom o 10,2 cm (dopredu/dozadu) a nastaviteľný volant o 8,9 cm (sklon). Sedadlo je vybavené bočnicami na udržanie jazdnej pozícií a 3 bodovým bezpečnostným pásom. Tvar kokpitu zaručuje jednoduché nastupovanie a vystupovanie. Vozidlo je vybavené výkonnými halogénovými svetlami, vstavaným predným úložným priestorom s objemom 10,6 l, zadným nosným systémom Lock & Ride, svetlou výškou 26 cm, nezávislým zavesením zadných náprav (IRS) a zadnými tlmičmi s dvojitým obalom, zdvihom 24,1 cm a nastaviteľným predpätím.

Vybrať si môžete z množstva originálnych POLARIS doplnkov Lock and Ride, ktoré jednoduchým spôsobom založíte a zložíte. Napríklad: strechu, predné plexi alebo zadný kufor.

Vozidlo by malo byť k dispozícii koncom druhého kvartálu 2014.

Foto: www.polaris.com